1. Majstrovstvá Slovenskej republiky v Kobudo

Dňa 03.06.2023 sa v Košiciach konali Majstrovstvá Goju ryu Karate a historicky prvé Majstrovstvá Slovenska v Kobudo pod záštitou Slovenského zväzu karate. Keďže sa jednalo o prvé Majstrovstvá Slovenskej Republiky v bojovom umení Kobudo, bola to dobrá príležitosť ako zviditeľniť Okinawa Kobudo a tak sme na týchto majstrovstvách nemohli chýbať. Slovenskú Úniu Okinawa Karate a Kobudo reprezentovali pretekári z Heiwa Dojo z Kráľovského Chlmca. Na súťaži sa zúčastnilo spolu v Karate a Kobudo 38 klubov a 278 pretekárov vo veku od 5 rokov až po seniorov.

V Kobudo sa súťaže mohli zúčastniť len pretekári, ktorí už mali 15 rokov čo bolo pre nás trochu limitujúce keďže Okinawa Kobudo sa u nás cvičí od 12 rokov a tak sme niektorých síce neradi, ale museli nechať doma.

Po úspešnej registrácií a miernom strese so zoznamami a názvami kata sme sa konečne mohli pustiť do súťaženia. Súťažilo sa v kategórií krátke zbrane (Tonkwa, Sai, Timbe, Kama, Nunjaku) a v kategórií dlhé zbarane (Bo, Eku) zvlášť muži a ženy. Na súťaži sme mali možnosť okrem Okinawa Kobudo vidieť aj štýly Ryuei Ryu Kobudo a Shinpo Matayoshi Kobudo.

S radosťou Vám oznamujeme, že všetci pretekári Heiwa Dojo získali cenné kovy a historicky sa tak stali prvými Majstrami a Vicemajstrami Slovenskej Republiky v Kobudo. V celkovom hodnotení oboch bojových umení teda Karate aj Kobudo sa Heiwa Dojo so svojimi štyrmi pretekármi umiestnilo na peknom 10. mieste z 34 klubov. Naše výsledky:

Balázs Gabóda – KOBUDO dlhé zbrane – muži 15 roční a starší – 1. miesto (Majster SR)

Attila Kanda – KOBUDO dlhé zbrane – muži 15 roční a starší – 2. miesto (Vice Majster SR)

Félix Maximilián Illés – KOBUDO krátke zbrane – muži 15 roční a starší – 1. miesto (Majster SR)

Natália Sarah Mittelman – KOBUDO krátke zbrane – ženy 15 ročné a staršie – 1. miesto (Majster SR)