TOGKF

V roku 1979 bola senseiom Morio Higaonom počas prvého medzinárodného tréningového sústredenia(gasshuku) založená medzinárodná organizácia s názvom International Okinawan Goju-Ryu Karate-Do Federation ktorá bola v roku 2022 premenovaná na Traditional Okinawa Goju Ryu Karate do Federation. Sensei Higaona mal veľkú podporu od Ken Miyagiho (4-tý syn majstra Chojuna Miyagiho) a ďaľších svojich vyšších študentov.

V septembri 2007 sensei Higaona prijal 10-ty Dan a tiež certifikát, ktorý ho určuje ako ďalšieho nástupcu v priamej línií, ktorá vedie od senseia Chojuna Miyagiho. Taktiež bol uznaný ako žijúci kultúrny poklad za šírenie Okniwaského Karate po celom svete.

Jeho cieľom je uchovávanie a ochrana učenia a filozofie Miyagi Chojuna Sensei a šírenie jeho učenia po celom svete. Vďaka vytrvalému vyučovaniu senseia Higaonu a jeho senior inštruktorov má teraz organizácia cvičencov po celom svete.

Organizácia plní svoju funkciu pre ktorú bola vytvorená, šíri a uchováva filozofiu zakladateľa Goju-Ryu Chojuna Miyagiho, ktorá ukazuje aké je dôležité neustále zlepšovanie seba samého aj celého Karate-Do.

Význam znaku TOGKF

Symbol vnútri kruhu je rodinným znakom rodiny Miyagi Chojuna Senseia, na používanie ktorého dostal Higaonna Sensei povolenie od rodiny Miyagi Chojun Senseia.

Červený kruh predstavuje Okinawu a vonkajší zlatý kruh predstavuje uznanie a rešpekt.

Higaonna Morio Shuseki Shihan (10. Dan)

Higaonna Morio sa narodil 25. decembra 1938 v meste Naha na Okinawe. Svoj tréning Karate začal vo veku 14 rokov pod svojím otcom, učiteľom Shorin-Ryu. Keď mal 16 rokov, stretol sa s Goju Ryu Karate-Do a začal na doporučene Koshin Iha Shihana trénovať pod Miyagi An´ichi Shihanom. Počas svojho štúdia na univerzite v Tokiu, založil Yoyogi Dojo. V roku 1979 spolu so staršími Senseimi, založil organizáciu IOGKF ktorá sa neskôr premenovala na TOGKF. Krátko pobudol v USA, odkiaľ sa vrátil späť do svojej domoviny. Odtiaľ Higaonna Sensei chodí viesť semináre a sústredenia po celom svete a tak rozširuje Goju Ryu Karate-Do, učenie a filozofiu Miyagi Chojuna Bushiho.

Okrem fyzického tréningu sa venuje aj výskumnej činnosti zorganizoval a uskutočnil niekoľko vedeckých ciest do Číny a iných krajín, napísal štyri knihy o Karate a knihu príbehov Okinawského Karate. K tomu natočil niekoľko tréningových videokaziet.